شما شنیده اید که بارها و بارها در مورد مسائل جدی با عطر و رایحه در لوازم آرایش و مراقبت شخصی صحبت می کنیم. ما در مورد برخی از جزئیات موجود در مورد ترکیب عطر بحث کرده ایم ، اما هرگز تا حدی عمیق تر نشده است. صحبت در مورد یک پست بررسی خیلی ساده است. بنابراین ، ما تصمیم گرفته ایم مقاله ای را گرد هم آوریم که در مورد آنچه رایحه واقعی چیست و چرا یکی از خطرناک ترین مواد موجود در محصولات شما است ، در کنار هم قرار می دهیم.

 
عطر را می توان تقریباً در هر چیزی که در خانه دارید داشته باشید. لوازم آرایشی ، محصولات مراقبت از پوست ، صابون ها ، شمع ها ، مواد تمیز کننده ، خوشبو کننده هوا ، مواد شوینده فقط برخی از نمونه موارد با رایحه / رایحه هستند. این صنایع از "عطر" در لیست مواد تشکیل دهنده خود استفاده می کنند و مجبور نیستند هیچ ماده شیمیایی را که عطر و بوی آنها تشکیل می شود ، فاش کنند - این یک مشکل بزرگ برای افرادی است که به دنبال جلوگیری از مواد شیمیایی مضر و سمی هستند. در اصل ، شما درمورد آنچه در واقع در آن محصول وجود دارد ، فاش نکرده اید و هزاران ماده شیمیایی می توانند در آن بطری که برای شما غیرقابل فریب است فریب دهند. در حقیقت ، بیش از 3000 ماده شیمیایی ممکن وجود دارد که تحت عنوان عطر گنجانده شده اند.
 
بنابراین ، چه عطرهایی می تواند روی بدن شما انجام دهد؟ در سال 2010 ، گروه کاری محیط زیست و کمپین ایمنی لوازم آرایشی و بهداشتی مطالبی را درباره محبوب ترین عطرهای موجود در بازار انجام دادند. این مطالعه نشان داد که تعداد کمی از مواد شیمیایی رایحه ای معطر در تعداد کمی از نمونه های آزمایش شده وجود دارد. آنها اختلالات غدد درون ریز ، فتالات ، دی اتیل فتالات ، که می تواند به تعداد اسپرم مردان آسیب برساند ، بیش از 24 ماده شیمیایی شناخته شده به عنوان سردرد ، بثورات سرگیجه ، سرگیجه ، سرفه وحشتناک ، سوزش پوست ، افزایش فشار خون و غیره پیدا کردند. بسیاری از مواد شیمیایی موجود در آنها نیز با نقایص هنگام تولد ، سرطان و بیماریهای مزمن و کشنده مرتبط است.
 
علاوه بر این ، بسیاری از مواد شیمیایی موجود در رایحه برای ایمنی آزمایش نشده اند و در واقع از نظر ایمنی برای استفاده انسان در بدن و اطراف آنها استفاده شده است. این یک مسئله بزرگ است زیرا اگر ما نمی دانیم که یک ماده غذایی حتی در نزدیکی ما نیز بی خطر است ، چرا ما مجاز به استفاده از آن در بدن ، بدن خانواده ، بدن کودک خود هستیم؟ چیزهای زیادی وجود دارد که ما در مورد رایحه و ایمنی مواد اولیه مورد استفاده در رایحه مصنوعی نمی دانیم ، بنابراین بهتر است از همه رایحه در کنار هم خودداری کنید و مطمئن شوید که در حال خرید محصول معطر با روغنهای ضروری و عصاره های گیاهی هستید. در محصولات مراقبت و آرایش شخصی شما نیازی به هر نوع عطر مصنوعی نیست.
 
در زیر لیستی از بسیاری از مواد شیمیایی رایج موجود در رایحه مصنوعی وجود دارد و این لیست حتی سطح آن را خراشیده نمی کند. در اینجا می توانید به آنچه هر عنصر چیست و خطرناک مربوط به این ماده است ، نگاهی بیندازید.
 
استالدهید
بنزون ​​فنون
BHA
BHT
بنزیل سالیسیلات
بنزیل بنزوات
بوتوکسی اتانول
ButylphenylMethylpropional
متیل کلرید
دیکلرومتان
فرمالدئید
اکسی بنزون ​​(BP-3)
پروپیل پارابن
رزورسینول
استایرن
Musks مصنوعی
دی اکسید تیتانیوم
دیوکسان
مرجع:ثانیکالا