خرید لوازم آرایشی اصل: این مقاله توسط دکتر پوست ، دبرا جلیمان ، دکتر ، استادیار پوست در کوه سینا در شهر نیویورک و نویسنده کتاب قوانین پوست: اسرار تجاری از متخصص پوست برتر نیویورک ، بررسی شده است.

 
وقتی به پوست خود فکر می کنید ، احتمالاً تصور می کنید آنچه فقط برای شما قابل مشاهده است - سطح پوست شما. اما آنچه در آنجا اتفاق می افتد ، مانند آکنه ، خشکی و حتی عرق ، تحت تأثیر واکنش ها و فعالیت های عمیق پوست است. پوست دارای سه لایه اصلی است و هر کدام هدف خاص خود را دارند. در اینجا دلیل وجود هر یک از اینها برای حفظ سلامت پوست بسیار مهم است.
 
اپیدرم
اپیدرم لایه بیرونی پوست است و شما می توانید آن را اولین خط دفاعی بدن در برابر باکتری ها ، ویروس ها و حتی محیط زیست بدانید. اما این فقط یک لایه یکنواخت نیست! اپیدرم برای پوشش دادن همه مسئولیت های خود ، در واقع از چهار لایه نازک تر تشکیل شده است:
 
بالاترین لایه لایه شاخی است و ضخامت آن بسته به محل قرارگیری بدن متفاوت است (به همین دلیل ، مثلاً ، پوست پاشنه شما بسیار ضخیم تر از پلک شما است).
لایه بعدی لایه گرانولوزوم است. سلول ها در اینجا ماده مومی تولید می کنند که باعث می شود پوست شما ضد آب شود.
در مرحله بعدی لایه اسپینوزوم قرار دارد که از سلولهایی تشکیل شده است که سلولهای دیگر را به هم متصل می کند - مانند چسب برای سلولهای پوستی شما.
لایه زیرین اپیدرم لایه بازال است. سلولهای بنیادی را در خود جای داده است که با تقسیم آنها سلولهای پوستی جدیدی تولید می شود. سپس آن ها به سطح پوست رانده می شوند.
درمیس
درم جایی است که بیشتر جادوها اتفاق می افتد - حداقل در پوست. کلاژن و الاستین بیشتر درم و همچنین فیبروبلاست ها (نوع سلول ایجاد کننده کلاژن و بافت الاستیک) را تشکیل می دهند. این لایه چند هدف دارد:
 
لایه درم شامل عروق خونی و لنفاوی است که وظیفه رساندن مواد مغذی به پوست شما و از بین بردن محصولات جانبی یا سموم را بر عهده دارند.
غدد عرق در درم زندگی می کنند. آنها از طریق منافذ پوست عرق ساطع می کنند ، که هم بدن را خنک می کند و هم سموم را از بین می برد.
درم همچنین فولیکول های مو (جایی که موهای شما لنگر انداخته است) و غدد چربی را در خود جای داده است ، که روغنی را تولید می کند که پوست را نرم و صاف می کند - گاهی اوقات کمی با اشتیاق ، باعث شکستگی و چربی می شود.
لایه زیر جلدی
این لایه چربی عمیق ترین لایه پوست است و در اصل استخوان های شما را به عضله و استخوان می چسباند. در واقع آنقدر عمیق است که مواد فعال محصولات مراقبت از پوست شما هرگز به آن دست نخواهند یافت. این لایه دارای چند وظیفه حیاتی است:
 
لایه زیرپوستی مانند ترموستات است. این عایق بندی بدن است و همچنین به عنوان ذخیره انرژی در یک خرج کردن عمل می کند.
همچنین مانند این است که این چربی از عضلات ، استخوان ها و اندام های شما در برابر آسیب محافظت می کند.
سرانجام ، لایه زیرپوستی حاوی رگهای خونی ، انتهای عصبی ، ریشه فولیکول های مو و عمیق ترین غدد چربی است که روغن ایجاد می کند.